Veno 2 wint op bezoek bij Hodo

Op de mooie 1e dag van oktober stond er voor VENO 2 de uitwedstrijd tegen HODO 2 op het programma. Daar waar VENO vorige week in de wedstrijd tegen vv Steenwijk de punten in Vollenhove wist te houden, kwam HODO in Coevorden hard in aanraking met Raptim 3: 7-2. Net als VENO was ook de tegenstander van vandaag vorig jaar via de nacompetitie gepromoveerd naar de tweede klasse en destijds had HODO 2 zich een wisselvallig tegenstander getoond. Met een moyenne van maarliefst 8 doelpunten per wedstrijd, het werd 8-0 in Vollenhove en 5-3 in Hollandscheveld, was het vooruitzicht dat er in ieder geval voor de neutrale toeschouwer weer veel te genieten zou zijn.

Even voor 09:00 druppelde het keurkorps van Abe binnen op sportpark de Benten. De opperbeste stemming na de 3-punter van vorige week sloeg echter weldra om en het bakkie koffie, ongetwijfeld met veel liefde gezet, zorgde al voor de eerste “schermutselingen”. Vandaar ging het snel bergafwaarts; daar waar Neerlandsch trots in de formule 1 een sublieme dag beleefde, kampte de gemotoriseerde man aan Veno 2 zijde met hardnekkige opstartproblemen en moesten wij het, in ieder geval in de eerste en tweede helft, zonder onze grote leider stellen. Een enorme aderlating aangezien er onder zijn toezicht nog geen punt verspeeld was en er geen één ‘de poppegies zo goed op de juuste plek’ kan zetten als onze prins Hendrik. Een dijk van een erfenis voor onze op 1 na grootste leider! Als klap op de vuurpijl was er van onze gastspeler Roy om 09:00 nog geen spoor te bekennen. Hij lag volgens ingewijden een tikkie aan de late kant en ietwat bedwelmd in de bedstee, maar het zal toch ongetwijfeld wel net dat vijfde, haperende wekkertje zijn geweest dat hem nekte. Zodoende waren wij genoodzaakt met een dikke -, maar desalniettemin uitgedunde equipe de reis naar het verre oosten aan te vangen.  Op de parkeerplaats bleek naamgenoot Boxum in de gauwigheid nog ergens een tank op de kop te hebben getikt (puike bak hoor Boxum!), waardoor er zeker 2 auto’s overbodig richting Hollandscheveld afreisden. Maar ach, op zondagmorgen is een beetje extra ruimte in verband met de bepaalde schadelijke uitstoot totaal geen straf!  Toen aangekomen in Hollandscheveld Jeroen en John zich bij de selectie voegden en duidelijk werd dat ‘ik ben zo muuuh’ Roy ook in aantocht was, kwam langzaam maar zeker het vertrouwen in de goede afloop terug. Tijdens de warming-up bleek dit volkomen gegrond en hadden we de punten op zeker in de tas, aangezien bij de tegenstander de hesjes en pionnetjes weer in overvloed aanwezig waren. Het was dat de scheidsrechter er niet aan wilde en het gewoon een heerlijk dagje was voor een potje voetbal, maar in feite was al het hieronder beschrevene vanaf dit moment niets meer dan een formaliteit. Desalniettemin paste Abe zijn ‘never change a winning team’  tactiek toe en om 10:30 floot leidsman Veenstra de wedstrijd in gang. Het spelbeeld dat zich de eerste minuten aftekende was een goede weergave van het verloop van de verdere wedstrijd; HODO had voetballend het betere van het spel en VENO, dat wel wilde maar waar maar weinig wilde lukken, werd teruggedrongen en ving HODO halverwege eigen helft op. HODO was niet bij machte om er voetballend doorheen te komen en tot echt uitgespeelde kansen leidde dit dan ook niet. Het gevaar van HODO-zijde kwam dan ook vooral van schoten van afstand en dode spel momenten. De druk en de pogingen waren er, maar van gevaar was nauwelijks sprake. En als dit wel zo was stond daar altijd nog Niels, die een formidabele wedstrijd stond te keepen. VENO werd door het hoog vastzetten van HODO gedwongen veelvuldig de lange bal te hanteren en deelde in de counter gevaarlijke plaagstootjes uit. In de 20e minuut kwam redelijk uit het niets de 0-1 op het scorebord, toen Niels probeerde de bal in een baan om de aarde te brengen, maar deze waarschijnlijk door toedoen van de NASA toch weer in contact met de zwaartekracht werd gebracht. Uit de situatie die hierop volgde, volgde een corner welke bewust veel te kort werd genomen en al hobbelend bereikte deze de HODOse goalie. Die was blijkbaar zo van slag van deze zeldzame -, maar ook uiterst vernuftig uitgevoerde variant dat klemmen niet lukte en de altijd gretige Jeroen Schrijver op de juiste plek stond en na het omspelen van de keeper, die nog altijd wat beduusd overkwam, het buitenkansje verzilverde. Niels redde in het vervolg van de eerste helft nog katachtig na een kopbal van binnen de 5-meter en Gertjan trof met zijn beperkte traptechniek vanaf randje 16 zowaar nog de lat en zag even later een mooi wippertje over de uitstormende keeper op de lijn nog uitverdedigd worden door de Hollandscheveldse aanvoerder. Verder gebeurde er weinig noemenswaardig in de eerste helft en met de 0-1 op zak werd de kleedkamer opgezocht. Maar dit alles niet voordat Ruud zijn eigen Jhonny van de Beukering momentje had beleeft. Alleen startte Ruud niet helemaal vanaf de middenlijn. En kwam hij lang zo ver niet als Jhonny. En was dit dus nog aan het begin van de wedstrijd. En kwam de verdediger ook meer uit de rug van Ruud dan de verdediger bij Jhonny en moest dus extra meters maken.   In de tweede helft kwam VENO iets meer aan voetballen toe en werd er bij vlagen redelijk gecombineerd. HODO bleef de betere ploeg en werd gevaarlijker, maar bleef zich veelvuldig vastlopen op het goed georganiseerd spelende VENO. Van afstand werd wel het aluminium geraakt, maar Niels ranselde verder alles wat binnen zijn bereik kwam zijn doel weer uit. Rond de 60e minuut was het wederom Niels, die naar verluid met zijn lanceerkracht inmiddels ook de interesse van Kim Jong-un heeft gewekt, die met een lange bal Ruud bereikte. Deze stuurde de hardwerkende Orlando, die was uitgeweken naar de linkerflank diep, die op zijn beurt met een ouderwetse bananenbal op maat Gertjan een niet te missen kans verschafte; 0-2! Nadat uit een volgende counter Gertjan weer een kanonskogel afvuurde op het vijandige doel en deze via de rug van een HODO speler in het doel verdween, leek de moraal bij HODO gebroken. Men probeerde nog wel maar het echte geloof in de goede afloop leek verdwenen. Tom verving vervolgens de moegestreden Orlando en perste met zijn spierballenvoetbal het laatste beetje geloof uit de Hollandscheveldse ploeg. Alhoewel, bij nader inzien denk ik toch dat dat met de 0-3 al gebeurd was. De moegestreden Gertjan werd door Abe naar de kant gehaald en Roy mocht na een tijd niet gespeeld te hebben nog even wat ritme opdoen. Even later werd ook IMI uit zijn “beastmode” verlost en kwam er met Timmermans ‘het neefje van’, nog wat vers bloed in de ploeg. Met deze verse krachten werd de wedstrijd geduldig en gecontroleerd uitgespeeld. Kortom, na 90 minuten was VENO dus wederom 3 punten rijker, bleek ‘rocket man’ Niels man-of-the-match, kan Ruud nog wel wat sprintwerk gebruiken en is het nog maar de vraag hoe lang succestrainer de Boer nog houdbaar is voor VENO 2. Want met deze overwinning op zak is VENO 2 momenteel de trotse medekoploper in de 2e klasse D en met het behalen van de 2e ronde in de beker is het behalen van ‘de dubbel’ dit jaar een steeds realistischer wordend scenario. Volgende week om 10:30 staat de wedstrijd thuis tegen Steenwijkerwold 2 op het programma, waarbij wij naast u allen, hopelijk ook één van de hoofdrolspelers van zoveel vorige edities van de comedyshow welkom mogen heten! Wees welkom Butchy!

Opstelling: Niels ten Wolde, Roy Boxum, Wilko Boltje ©, Arjen Weijs, Jeroen van Setten, Ruud Hanson, Jeroen Schrijver, Rick Lobers (80e Thijs Timmermans), John Schussler, Orlando Bakker (60e Tom Arendsen), Gertjan van Limburg (70e Roy Hofstede). Wissels: Tom Arendsen, Thijs Timmermans, Roy Hofstede Staf: Abe de Boer & Reurik Schurink Assistent scheidsrechter: Ton Alves Geblesseerd/Afwezig: Danny Harsevoort, John Timmermans, Kim Alves, Remco Woudstra & Henk Lunenborg

Schrijver: Jeroen van Setten

Nieuwsbrief